Історична довідка села Перегонівка 

Назва села походить від його першопоселенців, що були перегнані сюди з інших місцевостей. Згадки про поселення зустрічаються в 1580-х роках., коли воно входило до королівської даровизни Лукавиці (Обухівського ключа), власності землянина Павла Івановича Дорогостайського.

В 1591 році Білоцерківський староста князь Януш Острозький прилучив Перегонівку до Василівського старовства: збудований тут «замочок» згодом дістав статус містечка Василева і був резиденцією Яна-Яцька Амора графа Тарновського.

Історичні джерела підтверджують відомості про розташування неподалік Перегонівки на річці Узинь восени 1651 року козацького табору Богдана Хмельницького – противаги таборові гетьмана польської корони М. Потоцького, що знаходився біля с. Германівки.

В 1740 році в селі проживало 443 мешканці. Є згадки про перебування в Перегонівці в 1768 році гайдамацького ватажка, запорожця Якова Швачки, на ім»я якого на сільському будинку культури в 2010 році відкрито меморіальну дошку.

Від графів Тарновських Василівщина перейшла (1792 рік) до шамбеляна Івана Проскури-Сущанського, після смерті якого Василів і Перегонівка дісталися його сину, Антонію Проскурі. В 1835 році  Антоній продав Василівщину поміщиці Катерині Левандовській, після її смерті села Василів та Перегонівка дісталася синам, Юліану і Никодиму Левандовським.

З 1874 року село Перегонівка належала поміщику С.П.Коршуну. 

В ХХ столітті село зазнало багато лиха: революція, громадянська війна, колективізація, голодомор, репресія. 

В селі Перегонівка в період голодовки 1932-1933 років померло близько 160 жителів, більшість з них це були діти. 

За період війни 1941-1945 років не повернулося додому 96 чоловік.

117 чоловік молоді було вивезено насильно на роботи в Німеччину. Звільнили село від німецької окупації в 1944 році. 

В селі була збудована приблизно в 1734 році дерев’яна, 3-х купольна церква на ім’я Різдва Пресвятої Богородиці, на подвір’ї якої височіла дзвіниця з 5 дзвонами.  Ще до 1949 року в ній правилось, а зламали її в 1963 році. В 2000 році в Перегонівці знову була утворена та зареєстрована релігійна громада Української Православної Церкви, яка діє і по даний час в приміщенні старої восьмирічної школи, яку освятили під церкву.

На даний час в селі діє сільська рада, будинок культури, сільська бібліотека, пересувне поштове відділення, фельдшерський пункт, працюють два приватні магазини, є братська могила та пам’ятник загиблим воїнам в роки війни, в 2010 році відкрито Перегонівський краєзнавчий музей. Село газифіковане, майже до кожної оселі підведено телефон, відстань до райцентру 25 км. Вісім разів на день їздять маршрутки до Обухова та Києва, триччі – до Білої Церкви. 

Площа населеного пункту 295.7га, чисельність населення на 01 січня 2016 року складає 297 жителів. Межує село Перегонівка з навколишніми селами: Василів Білоцерківського району, Деремезна, Семенівка Обухівського району.

Логін: *

Пароль: *